• Image 1 Caption
  • Image 2 Caption
  • Image 3 Caption

PostHeaderIcon O bezpieczeństwo dbamy- rad policjantów słuchamy

 

Dnia 22.10.2019r. na zaproszenie  dzieci i nauczycieli przybył do naszego przedszkola policjant z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Tego dnia dzieci z wszystkich grup wiekowych zgromadziły się na placu przedszkolnym, aby powitać niecodziennego gościa. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności mało znane wszystkim kajdanki. Uwieńczeniem spotkania była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonego gościa stanął w ogrodzie przedszkola. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto przedszkolaki mogły włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

Dziękujemy!

 

tekst: Agnieszka Gawęda